Black Moon

Aktualności: Forum zostaje odnowione!!!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Parkur  (Przeczytany 1095 razy)

Karolla

  • Gość
Parkur
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 07:00:26 »
Skoki są bardzo niebezpieczną dyscypliną sportową. To właśnie przy skokach często zdarzają się złamania, ponieważ przy spadaniu z konia ląduje się na belce lub przeszkodzie, ale nie zawsze... w naszej stajni całe szczęście znajduje się własny parkur na którym można trenować, a nawet czasem odbywają się zawody.

Znajdujące się na nim przeszkody mogą stać pojedynczo lub tworzyć kombinacje: szeregi i linie.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Rodzaje przeszkód:
- stacjonata - przeszkoda zbudowana z drągów lub desek. Rodzajem stacjonaty jest np. szlaban.
- koperta - dwa drągi skrzyżowane w płaszczyźnie pionowej (używana właściwie tylko na treningach, gdyż podczas konkursu drągi nie mogą opierać się o ziemię).
- bramka sztokholmska
- mur - masywna przeszkoda w formie murka lub zamku; podwyższa się ją, dodając kolejne warstwy 'cegieł'
- hyrda - na szczycie ma żywopłot, który koń może 'czesać' nogami
- okser - dwie stacjonaty o równej wysokości ustawione jedna za drugą
- "pijany" okser - drągi na stacjonatach zawieszone są ukośnie
- doublebarre - dwie stacjonaty, z których pierwsza jest niższa od drugiej
- triplebarre - trzy stacjonaty, z których każda następna jest wyższa od poprzedniej o tę samą wysokość
- rów z wodą
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Szereg to dwie, trzy lub cztery przeszkody stojące jedna za drugą w odległości 1 lub 2 foule galopu (7-12 m). Szereg jest liczony w konkursie jako całość i ma jeden numer, zaś kolejne człony oznaczane są literami A, B, C, D.

Linia to kilka przeszkód ustawionych jedna za drugą w odstępach większych niż 12 m.

Jolie

  • Gość
Odp: Parkur
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 11:56:05 »
Weszłam z koniem. Wsiadłam.
- No to co, zaczynamy.
Zrobiłyśmy małą rozgrzewkę w stępie. Później parę kółek w kłusie. Zwolniłam do stępa, a później zrobiłam kółko w galopie. W końcu zaczęłyśmy skakać. Ostro trenowałyśmy...

Jolie

  • Gość
Odp: Parkur
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2013, 11:58:04 »
Skoki poszły bardzo dobrze. Pokonałam jeszcze kilka drągów w kłusie, a na koniec rozstępowałam klacz. Zatrzymałam się i poklepałam ją. Zsiadłam i wyszłyśmy do stajni.

Jolie

  • Gość
Odp: Parkur
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2013, 20:47:09 »
Weszłyśmy, po czym na nią wsiadłam i ruszyłam stępem...

Jolie

  • Gość
Odp: Parkur
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2013, 20:48:26 »
Później pojeździłam kłusem i kółko galopem. W końcu zaczęłyśmy trening skoków...

Jolie

  • Gość
Odp: Parkur
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2013, 20:49:24 »
- Świetnie sobie poradziłaś Mała. - poklepałam klacz po grzbiecie...
Zsiadłam i wyszłyśmy...

 

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wegetarianizm jeszgarbiony grotasmierci chatka psiasfora